Lambert Kombi Arıza Kodları
Kombinin sıcak suyu ısınıyor ve soğuyor neden? - Baskı Önizleme

+- Lambert Kombi Arıza Kodları (http://lambertservisi-tr.com/forum)
+-- Forum: Kombi Arızaları (http://lambertservisi-tr.com/forum/kombi-arizalari)
+--- Forum: Kombi Sıcak Su Arızaları (http://lambertservisi-tr.com/forum/kombi-sicak-su-arizalari)
+--- Konu Başlığı: Kombinin sıcak suyu ısınıyor ve soğuyor neden? (/konu-kombinin-sicak-suyu-isiniyor-ve-soguyor-neden.html)

Kombinin sıcak suyu ısınıyor ve soğuyor neden? - admin - 04-05-2017

Bugünki yazımızda ise, kombiden gelen sıcak suyun soğuma nedenlerini inceleyeceğiz.

• Kombiden gelen sıcak suyun bir anda soğumasının nedenleri: 
  • Kombiler tesisat ürünleri ile donatıldığı için mutlaka tesisatların temizliği ve bakımlarının yapılması gerekir. Temizliği yapılmayan her cihazın arızalanacağı gibi kombilerde pislik yüzünden arıza yapmaktadır. İlk olarak, kombinizden sıcak su geliyor ancak soğuyor ise mutlaka bir tıkanıklık söz konusudur, yetkili servisi arayarak yardım isteyiniz.
  • Isı sensörlerinin pislenmesine ve tıkanmasına bağlı olarak, sensör değerleri bozulmaktadır. Isı sensörlerinde oluşan bu arızanın tespitini ancak yetkili servisler yapar ve onarımını garantili ve sorunsuz şekilde yaparak teslim ederler.
  • Duşta kaldıysanız ve geçici bir çözüm arıyor iseniz; kombinin çıkış borusunun üzerinde bulunan sıcaklık sensörünü bulun. Dikkatli bir şekilde temizledikten sonra yeniden takın ve iyice kontrolünü sağlayın. Ancak, şunu belirtmekte fayda var. Detaylı bir kombi bakımı yaptırmadığınız sürece peteklerden gelen, kombinin iç parçalarında oluşan ve su tesisatının kireçlenmesine bağlı olan tüm bu birikimler sebebiyle kombinizde yeniden suyun soğuma problemi ile karşılaşırsınız.
  • Peteklerin de temizlenmesi gerektiğini önemle altını çizmekte fayfa görüyoruz. Kimyasal temizleme sayesinde, kombinizde bu tarz sorunlar ortaya çıkmayacak ve kombiniz için yetkili servis çağırmak zorunda kalmayacaksınız.
  • Yetkili servisi çağırın ve arızayı belirtin, termostat temizliği ve bakım ile sorununuz çözülecek ve kombiniz yeniden düzenli sıcak su vermeye başlayacaktır.

Cvp: Kombinin sıcak suyu ısınıyor ve soğuyor neden? - Serkan - 23-05-2017

Lambert kombi kullanıyorum iki defa farklı servis çağırdık sıcak su bir soğuyor bir ısınıyor bir türlü çözüm bulamadık. Ben kombiyi takip ettim kombi yanıyor sıcak suyu kaynar yapıyor ve kendi kendine kapanıyor ve 8,10 sn sonra tekrar ateşleme yapıyor. Ama musluktan akan su aynı sabit derecede akmıyor. Lambert 24 fi model cihazım sizce sorun nedir.

Cvp: Kombinin sıcak suyu ısınıyor ve soğuyor neden? - admin - 05-06-2017

(23-05-2017, Saat: 17:29)Serkan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Lambert kombi kullanıyorum iki defa farklı servis çağırdık sıcak su bir soğuyor bir ısınıyor bir türlü çözüm bulamadık. Ben kombiyi takip ettim kombi yanıyor sıcak suyu kaynar yapıyor ve kendi kendine kapanıyor ve 8,10 sn sonra tekrar ateşleme yapıyor. Ama musluktan akan su aynı sabit derecede akmıyor. Lambert 24 fi model cihazım sizce sorun nedir.

Belirttiğiniz problem gaz valfi ve elektronik kart arızası olma ihtimali yüksektir. Sahada karşılaştığımız Lambert lx 24 fi modellerde sıklıkla görüyoruz.