Lambert Kombiyi Nasıl Resetlerim?

Kombilerin kullanılması hususunda tüketicilerin elbette zaman, zaman kafası karışmakta ve arıza gibi durumlarda küçük müdahaleler ile kombinin aktif olarak çalıştırılması konusunda bilgiler yetersiz olarak tüketiciye sunulmaktadır. Kombilerde oluşabilecek arızalara yapılacak ilk müdahale resetleme olmasına rağmen, çoğu tüketici veya evin içerisindeki bireyler resetleme işlemi nasıl yapılır bilmiyor ve belki de kombiyi kurcalamak tehlikeli olabilir gibi düşünceler ile kombilerden uzak durabiliyor. Yetkili servis çağırılması ile birlikte yetkili servisler tek tuşa basarak, resetleme yaparken aslında diğer büyük arızalara müdahale gecikmekte. Bu nedenle, hem yetkili servislerin zamanını çalmamak hem de dolandırıcı yetkili servislere fırsat verilmemesi adına bugün bu makalemizin konusunu Lambert kombinin resetlenmesinin nasıl yapılacağı olarak belirledik.

Lambert kombi resetleme

Kombiler, teknolojik ürünler gibi aç kapa yapılarak ya da bir tuş vasıtası ile resetlenebilmekte ve aktif olarak çalışabilmektedir. Arıza veya kapanma gibi durumlarda bir parmak müdahalesi ile kombinizi çalıştırabilir ve bütçenizden gereksiz masraflar yapmayı engelleyebilirsiniz.

Lambert Kombi nasıl resetlenir?

Lambert tüm kombi modellerinde aynı resetleme türünü kullanır. Lambert modellerinin hepsi aynı şekilde resetlenir. Ekran panelinin altında, sağında veya solunda bulunan R harfli bir tuşu gördüğünüz de bu resetleme anlamına gelen tuştur. Bu tuşa bir kez basmanız ile kombiniz resetlenir, ve açılır. Resetlemeye rağmen kombiniz çalışmıyor ya da aynı arıza kodunu gösteriyor ise, muhakkak 3 kere daha tekrarlayın, sonuç aynı ise, kombiyi kapatın ve yetkili servisi arayınız.

Not: “ Gaz kaçırma durumlarda ve kokusunu aldığınız anlarda asla kombi ile uğraşmayın açmaya çalışmayın, vanaları kapatın evden çıkın.” Mümkünse hemen dış kapıda bulunan gaz sayacı vanasını da kapatın ve lambert servisi arayınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir