lambert kombi

Lambert Sıcak Suyu Kaynar Yapması Sorunu

Merhabalar lambert kombi kullananların başına gelen en kötü arıza kesinlikle sıcak su ayarı tutmaması dır. Lafı sözü gevelemeden hemen bu arızaya sebebiyet veren ve en sık karşılaştığımız problemi kısaca sizlere aktaralım.

Öncelikle üste belirttiğim gibi lambert sıcak su ayarı sorunu yani siz sıcak suyu 45-50 dereceye ayarladınız fakat sıcak su ayarı 60,70 derecelere kadar çıkıyor ise aşağıda sayacağımız parçalarda bir sorun söz konusudur.

En çok karşılaştığımız problemleri ilk önce sıralayarak başlayacağım.

  1. Gaz valfi ayarı bozulmuş veya gaz valfi modülasyon yapmıyor.
  2. Elektronik kart gaz valfi modülasyonu yapmıyor.
  3. Ntc Sensör doğru dereceyi göstermiyor.

Bu arıza söz konusu olduğunda kullanıcı kesinlikle gaz valfi ne müdahale etmemelidir. Çünkü gaz valfi arızalı olsa dahi tamiri mümkün değildir. Gaz valfi ekipmanları fabrikadan mühürlü olarak cihaza monte edilir. Bunun sebebi içinin kesinlikle açılmaması içindir. Eğer gaz valfi ne müdahale edilmiş ise lambert cihazınızın gaz vanasını kapatın ve asla çalıştırmayın.

Eğer modülasyon dan kaynaklanan bir sorun ise bunu şu şekilde sizlerde anlayabilirsiniz. Kombinizi açın sıcak su derecesini 40-45 seviyelerine getirin ve sıcak su musluğunu açın ve kombinin hemen yanında bulunan gaz vanasını cihazın derecesini izleyerek yavaş, yavaş kısın siz vanayı hafif ve çok yavaş şekilde kıstıkça derece düşmeye başlıyor olacaktır. Sizde buradan anlayacaksınız ki lambert kombi gaz modülasyonu yapmıyor. Üst kısımda dediğimiz gibi bunu gaz valfi ve kart arızası görüldüğünde yapar.

Bu konu hakkında oldukça çok soru gelmesi dolayısı ile forum sayfamızda konu başlığı açılmıştır. Sorularınızı ve görüşlerinizi forum konusu olan lambert sıcak su arızası linki tıklayarak sayfaya üye olup sorularınızı sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir