Kombi bakımı, su basma ya da hava alma gibi kendi başımıza yapabileceğimiz küçük müdahaleleri içerse de, genel olarak kombi bakımı esnasında parçaların da kontrol edilmesi gerekir. Tesisatçı olmayan ya da kombiden anlamayan kişiler, bu arıza tespitlerini yapamaz ve parçalardan anlamaz. Bundan ötürü, kombilerin bakımlarının yapılması sırasında arıza tespiti ilerde yaşanacak olayların önüne geçmekte önemli bir ölçüttür. Kombiler, üç büyük tehlikeyi bünyesinde çalıştırdığı için, bilgisiz kişiler tarafından oynanmaması ya da kurcalanmaması gereken cihazlardır.

Kombi üreten firmalar, ürettikleri kombilerin arıza ve bakımlarını kendi yetkili servisleri tarafından yapılması gerektiğini vurgulamaktadır. Garantili ürünlerin yetkili servisler tarafından güvence altına alınmış olması, olası bir arıza durumunda yeni cihaz verilmesine kadar güvence sağlamaktadır. Bu nedenle, kombilerin bakımlarını ya da onarımlarını kombinin yetkili servisleri haricinde başka bir tamirciye ya da tesisatçıya yaptırmanız halinde, bu şansınızı kaybedebilirsiniz.

Öncelikle, yukarda belirttiğimiz gibi küçük müdahaleleri eliniz yatkın ise siz yapabilirsiniz. Ancak, her kombinin kendi yetkili servisi vardır ve çözemediğiniz durumlarda kombiyi ancak ve ancak kendi servisine emanet etmelisiniz.